| Product Information | |
|---|---|
| Base Included | Yes |
| Number of Drawers | 1 |
| Number of Trays | 1 |
| Number of Shelves | 1 |
| Frame Material | Steel |
| Features |
|
| Built-in Devices | |
|---|---|
| Built-in Devices | Built-in USB Hub |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Brown |
| Color/Finish |
|
| Height | 30" |
| Width | 37.50" |
| Depth | 21.50" |
| Weight (Approximate) | 42 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Assembly Required | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |