Accessories Barco R9861613USB2
R9861613USB2
| Technical Information | |
|---|---|
| Features | Kensington Lock |
| Room Size | Small/Medium |
| Video | |
|---|---|
| Graphics Modes (Live) | 4K UHD |
| Maximum Video Resolution (Live) | 3840 x 2160 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Network Technology | 10/100/1000Base-T |
| Ethernet Technology | Gigabit Ethernet |
| Wireless Specifications | |
|---|---|
| Wireless LAN | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| HDMI Out | Yes |
| Video Output | Yes |
| Network (RJ-45) | Yes |
| USB | Yes |
| Number of Network (RJ-45) Ports | 1 |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | AC Adapter |
| Operating System | |
|---|---|
| Operating System Supported |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.3" |
| Width | 5.3" |
| Depth | 5.3" |
| Weight (Approximate) | 1.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Unified Communications Platform |
|
| TAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 5 Year |
| Additional Warranty Information | All Barco Click Share items offer a FREE 5 year warranty if partners register their products using Barcos XMS software |