| Technical Information | |
|---|---|
| Features | Vandal Resistant |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | White |
| Product Material | Stainless Steel |
| Height | 14.2" |
| Width | 11.1" |
| Depth | 5.2" |
| Weight (Approximate) | 7.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility | AXIS Q60-E Dome Network Camera |
| TAA Compliant | Yes |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |