| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported | Flat Panel Display |
| Maximum Load Capacity | 280 lb |
| Minimum Screen Size Supported | 32" |
| Maximum Screen Size Supported | 80" |
| Maximum Adjustable Depth | 2" |
| Features | Adjustable Width |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Height | 9" |
| Width | 27" |
| Depth | 1" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
2 x Flat Panel Display |
| Assembly Required | Yes |
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |