| Technical Information | |
|---|---|
| Total Number of Shelves | 1 |
| Storage Compartment Door Type | Locking Door |
| Maximum Screen Size Supported | 55" |
| Caster Type |
|
| Number of Casters | 4 |
| Features | Surge Protector |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material |
|
| Height | 60.50" |
| Width | 33.50" |
| Depth | 23.50" |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |