| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Adjustable Shelves | 1 |
| Total Number of Shelves | 1 |
| Largest Shelf Size | 17.50" Width x 15" Depth |
| Minimum Screen Size Supported | 32" |
| Maximum Screen Size Supported | 55" |
| Maximum Load Capacity | 300 lb |
| Caster Type |
|
| Number of Casters | 4 |
| Finishing | Powder Coated |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Height | 60.50" |
| Width | 36" |
| Depth | 26.50" |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |