| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Screen Size Supported | 22" |
| Maximum Screen Size Supported | 52" |
| Maximum Load Capacity | 225 lb |
| Caster Type |
|
| Number of Casters | 4 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Steel |
| Height | 62" |
| Width | 23" |
| Depth | 25" |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |