| Technical Information | |
|---|---|
| Total Number of Shelves | 1 |
| Maximum Screen Size Supported | 65" |
| Maximum Load Capacity | 350 lb |
| Caster Type | Dual Wheel |
| Number of Casters | 4 |
| Finishing | Powder Coated |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Two-tone |
| Product Material |
|
| Height | 62" |
| Width | 45" |
| Depth | 24" |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |