| Technical Information | |
|---|---|
| Minimum Frequency Response | 90 Hz |
| Maximum Frequency Response | 20 kHz |
| Magnetic Shielding | Satellite |
| Audio | |
|---|---|
| Speaker Configuration | 2.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 6.3" |
| Width | 7.9" |
| Weight (Approximate) | 9.50 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information | Driver Size: 3" |