| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Minimum Screen Size Supported | 32" |
| Maximum Screen Size Supported | 55" |
| Height Adjustable | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Finishing | Black Powder Coat |
| Product Material | Solid Steel |
| Weight (Approximate) | 1.98 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Poly Studio Video Bars:
|
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |