| Product Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Number of Displays Supported | 2 |
| Minimum Screen Size Supported | 80" |
| Maximum Screen Size Supported | 90" |
| Features | Flexible |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Finishing | Black Powder Coat |
| Product Material | Solid Steel |
| Height | 2.65" |
| Width | 2.95" |
| Length | 9" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Avteq RPS-500 Mobile Cart |
| TAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |