| Technical Information | |
|---|---|
| Display Type Supported | Flat Panel |
| Maximum Screen Size Supported | 80" |
| Maximum Load Capacity | 400 lb |
| Features |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Product Material |
|
| Form Factor | Floor Stand |
| Height | 64" |
| Width | 48" |
| Depth | 32" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |