| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Docking |
| Device Supported |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | Proprietary Interface |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 3" |
| Width | 5" |
| Length | 9" |
| Weight (Approximate) | 9.60 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
|
| Country of Origin | Taiwan |