| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Tablet PC |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Total Number of USB Ports | 6 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 9" |
| Width | 9" |
| Depth | 13" |
| Weight (Approximate) | 7 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |