Accessories Apricorn ASK3-NX-128GB
ASK3-NX-128GB
| Technical Information | |
|---|---|
| Storage Capacity | 128 GB |
| Encryption Standard | 256-bit AES |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Host Interface | USB 3.0 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 0.4" |
| Width | 0.8" |
| Length | 3.5" |
| Weight (Approximate) | 0.850 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 3 Year |