| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity Technology | True Wireless |
| Wireless Technology | Bluetooth |
| Bluetooth Standard | Bluetooth 5.3 |
| Sound Mode | Stereo |
| Features |
|
| Fast Charging | Yes |
| Virtual Assistant Supported | Siri |
| Active Noise Canceling (ANC) | Yes |
| Charging Method | Case |
| Battery Information | |
|---|---|
| Fast Charging Time | 5 Minute |
| Battery Talk Time | 4.50 Hour |
| Battery Rechargeable | Yes |
| Earpiece | |
|---|---|
| Earpiece Design | Earbud |
| Earpiece Type | Binaural |
| Microphone | |
|---|---|
| Integrated Microphone | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Charging Interface | USB Type-C |
| Controls/Indicators | |
|---|---|
| Earpiece Controls |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Color | White |
| Durability |
|
| Form Factor | In-ear |
| Height | 1.1" |
| Width | 0.7" |
| Depth | 0.7" |
| Weight (Approximate) | 0.30 oz |
| Charging Case Height | 1.80" |
| Charging Case Width | 1.90" |
| Charging Case Depth | 0.80" |
| Charging Case Weight (Approximate) | 1.22 oz |
| Earbud Weight (Approximate) | 0.15 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Ingress Protection (IP) Rating | IP54 |
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Apple Vision Pro |
| Operating System Platform |
|
| Platform Supported | Mac |
| Charger Included | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |