| Technical Information | |
|---|---|
| Connectivity | Wireless |
| Device Supported | Tablet PC |
| Features |
|
| Bluetooth | Yes |
| Software | |
|---|---|
| Operating System Supported | iPadOS 17.5 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Length | 6.5" |
| Diameter | 0.4" |
| Weight (Approximate) | 0.68 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Apple Tablet PCs:
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |