| Product Information | |
|---|---|
| Strap Size | Medium (M)/Large (L) |
| Compatible Watch Case Size | 1.57" |
| Attachment Method | Pin-and-tuck |
| Adjustable | Yes |
| Minimum Wrist Size | 5.91" |
| Maximum Wrist Size | 7.87" |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Product Material | Fluoroelastomer |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Apple Watch Models:
|