| Technical Information | |
|---|---|
| Receptacle Type |
|
| Receptacle Detail |
|
| Phase | Three Phase |
| Power Description | |
|---|---|
| Load Capacity (VA) | 200 kVA |
| Output Voltage | 400 V AC |
| Waveform Type | Sine Wave |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Tower |
| Height | 14.6" |
| Width | 43.7" |
| Depth | 29.9" |
| Weight (Approximate) | 375.78 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |