| Power Description | |
|---|---|
| Minimum Input Voltage | 12 V DC |
| Maximum Input Voltage | 24 V DC |
| Maximum Output Voltage | 24 V DC |
| Current Rating | 750 mA |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 6" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 2.40 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |