| Technical Information | |
|---|---|
| Power Rating | 175 VA |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 110 V AC |
| Output Voltage |
|
| Maximum Line Current | 7.25 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 3.8" |
| Width | 3" |
| Depth | 3.1" |
| Weight (Approximate) | 8.05 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |