| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Output Power | 30 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 5" |
| Width | 6" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 4 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Country of Origin | United States |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |