| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 120 V AC |
| Output Voltage |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 26" |
| Width | 19" |
| Depth | 6.3" |
| Weight (Approximate) | 40 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| Country of Origin | United States |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |