| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Output Voltage | 12 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 1.3" |
| Width | 4.5" |
| Depth | 8" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Country of Origin | United States |
| NDAA Compliant | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |