| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage Range | 12 V DC - 24 V DC |
| Power Source | DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mountable |
| Height | 0.8" |
| Width | 8" |
| Depth | 4" |
| Weight (Approximate) | 11.20 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Application/Usage |
|
| Compatibility |
Access Control Devices:
|
| Country of Origin | United States |
| NDAA Compliant | Yes |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance | Restriction of Hazardous Substances (RoHS) |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | Lifetime |