| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Sub Stations Supported | 4 |
| Area Coverage | 1600 ft |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Cable |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 12 V DC |
| Power Source | DC Supply |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Form Factor | Wall Mount |
| Height | 7.1" |
| Width | 5.6" |
| Depth | 2.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Additional Information |
|
| Application/Usage | Intercom System |
| Compatibility |
Aiphone Master Stations:
Aiphone Sub/Door Stations:
|
| Country of Origin | Japan |