| Technical Information | |
|---|---|
| Communication Mode | Full-duplex |
| Maximum Wiring Distance | 330 ft |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 5.7" |
| Width | 10" |
| Depth | 1.2" |
| Weight (Approximate) | 1.72 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Additional Information |
Door Release: N/O dry contact, 24V AC/DC, 500mA - use EL-12S (use RY-24L for larger contact rating and use RY-3DL for 3~4 doors) |
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |