| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Camera | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Camera Resolution | 922 Kilopixel |
| Minimum Illumination | 5 lux |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Power Consumption | 4.32 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 6.8" |
| Width | 8.7" |
| Depth | 1.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Application/Usage | Door Entry |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |