| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 7" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Touchscreen | Yes |
| Camera | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Minimum Illumination | 5 lux |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 8.1" |
| Width | 11" |
| Depth | 2.2" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Additional Information |
|
| Country of Origin | Thailand |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 2 Year |