| Technical Information | |
|---|---|
| Device Supported | Intercom |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Input Voltage Range | 100 V AC - 240 V AC |
| Frequency |
|
| Output Voltage | 48 V DC |
| Maximum Output Current | 2.10 A |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 10.4" |
| Width | 5.1" |
| Depth | 3.3" |
| Weight (Approximate) | 3.31 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Compatibility |
Aiphone IS Series Video Intercom System |