| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Material | Die-cast Zinc |
| Durability |
|
| Height | 8.9" |
| Width | 10.6" |
| Depth | 0.6" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Country of Origin | Thailand |