| Technical Information | |
|---|---|
| Wiring Type | 2-wire |
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Screen Size | 3.5" |
| Display Screen Type | TFT LCD |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 24 V DC |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Height | 7.1" |
| Width | 4.9" |
| Depth | 1" |
| Weight (Approximate) | 10.72 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Application/Usage | Door Entry |
| Country of Origin | Thailand |