| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Bluetooth |
| Movement Detection | Optical |
| Movement Resolution (dpi) | 1500 |
| Total Number of Buttons | 5 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Ergonomic Fit | Right-handed |
| Rechargeable | No |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | Yes |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Height | 1.5" |
| Width | 4.2" |
| Depth | 2.5" |
| Weight (Approximate) | 2.50 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Country of Origin | China |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |