Accessories Adesso IMOUSEP30
IMOUSEP30
| Pointing Device | |
|---|---|
| Pointing Device Connectivity Technology | Wireless |
| Pointing Device Wireless Technology | Radio Frequency |
| Pointing Device Wireless Operating Distance | 100 ft |
| Wireless Operating Frequency | 2.40 GHz |
| Total Number of Buttons | 9 |
| Scroller Type | Scroll Wheel |
| Pointing Device Features |
|
| Ergonomic Fit | Symmetrical |
| Mouse Size Class | Travel |
| Wireless Receiver Interface | USB |
| Rechargeable | Yes |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Pointing Device Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Chemistry | Lithium Ion (Li-Ion) |
| Battery Capacity | 400 mAh |
| Power Description | |
|---|---|
| Power Source | Batteries |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Width | 2.3" |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| Operating System Compatibility |
|
| Platform Supported | PC |
| Device Supported | Desktop Computer |