Accessories Adesso CYBERVIEW3010
CYBERVIEW3010
| Technical Information | |
|---|---|
| HD Recording | Yes |
| Night Vision | Yes |
| Night Vision Distance | 32.81 ft |
| Night Vision Type | Infrared/Color |
| Virtual Assistant Supported |
|
| Display & Graphics | |
|---|---|
| Image Sensor Type | CMOS |
| Color Supported | Color |
| Field of View | H(Horizontal)°; V(Vertical)55°; D(Diagonal)110° |
| Effective Camera Resolution | 3 Megapixel |
| Video | |
|---|---|
| Video Formats |
|
| Maximum Video Resolution | 2304 x 1296 |
| Maximum Frame Rate | 15 fps |
| Lens | |
|---|---|
| Lens Type | Fixed |
| Maximum Focal Length | 3.30 mm |
| Lens Included | Yes |
| Lens Mount Type | M12-mount |
| Maximum Aperture | f/2.0 |
| Network & Communication | |
|---|---|
| Connectivity Technology | Wireless |
| Remote Management | Yes |
| Storage | |
|---|---|
| Storage Type | Memory Card |
| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage | 5 V DC |
| Power Source Type |
|
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Mount Type | Wall Mount |
| Form Factor | Bullet |
| Durability |
|
| Color Family | White |
| Product Color | White |
| Height | 3.2" |
| Width | 4.7" |
| Diameter | 3.2" |
| Environmental Conditions | |
|---|---|
| Minimum Operating Temperature | 14°F (-10°C) |
| Maximum Operating Temperature | 113°F (45°C) |
| Maximum Operating Humidity | 80% |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Features |
|
| Indoor/Outdoor | Indoor/Outdoor |
| Ingress Protection Rating | IP65 |
| Environmentally Friendly | Yes |
| Environmental Compliance |
|
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |