Accessories Adesso AKB-120EB
AKB-120EB
| Keyboard/Keypad | |
|---|---|
| Keyswitch Technology | Membrane |
| Keyboard/Keypad Connectivity Technology | Cable |
| Keyboard/Keypad Features | Illuminated |
| Hot Keys |
|
| Backlight | Yes |
| Localization |
|
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Keyboard/Keypad Host Interface | USB |
| Battery Information | |
|---|---|
| Battery Included | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color Family | Black |
| Product Color | Black |
| Keyboard/Keypad Height | 0.98" |
| Keyboard/Keypad Width | 15.83" |
| Keyboard/Keypad Depth | 6.38" |
| Weight (Approximate) | 1.70 lb |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Package Contents |
|
| System Requirements |
|
| Platform Supported | Windows |
| Certifications & Standards |
|
| Country of Origin | China |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |