| Power Description | |
|---|---|
| Input Voltage |
|
| Minimum Output Voltage | 54 V DC |
| Maximum Output Voltage | 57 V DC |
| Minimum Frequency | 50 Hz |
| Maximum Frequency | 60 Hz |
| Maximum Output Power | 60 W |
| Interfaces/Ports | |
|---|---|
| Input Ports | 1 |
| Output Ports | 1 |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Product Color | Black |
| Height | 2" |
| Width | 3.5" |
| Depth | 6.5" |
| Weight (Approximate) | 14.11 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Compatibility |
ACTi PTZ Cameras:
ACTi PTZ - Speed Dome Cameras:
|
| Certifications & Standards |
|
| Environmentally Friendly | Yes |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |