| Technical Information | |
|---|---|
| Number of Fans | 1 |
| Number of Heaters | 1 |
| Indoor/Outdoor | Outdoor |
| Features |
|
| Power Description | |
|---|---|
| Maximum Power Consumption | 60 W |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Color | White |
| Height | 6.7" |
| Width | 18.2" |
| Depth | 10.1" |
| Product Material | Aluminum |
| Weight (Approximate) | 6.50 lb |