| Technical Information | |
|---|---|
| Lens Type | Fixed |
| Iris Type | Fixed |
| Maximum Focal Length | 2.80 mm |
| Maximum Aperture | f/2 |
| Lens Mount Type | CS Mount |
| Autofocus | No |
| Physical Characteristics | |
|---|---|
| Weight (Approximate) | 0.92 oz |
| Miscellaneous | |
|---|---|
| Sensor Size Compatibility | 1/3" |
| Country of Origin | Taiwan |
| Warranty | |
|---|---|
| Limited Warranty | 1 Year |